Wielkanocne dekoracje powinny tryskać optymizmem i radością. Przypominać o nadchodzącej wiośnie i kusić kolorami. Takie przynajmniej mam wyobrażenie „wesołych świąt” : ) Pokazywałam już jak wykonać kwieciste pisanki metodą decoupage i stroik wielkanocny w skorupce jajka. Przyszedł czas na romantyczne dekoracje, które ożywią wielkanocny stół.


 1. Girlanda

Papierowe girlandy pasują na każdą okazję. Na święta przygotowałam girlandę z ptaszkami. Wykonanie jest banalnie proste. W Empiku kupiłam zestaw dekoracyjnych papierów (30 arkuszy za 24,99 zł, ale są też mniejsze zestawy i pojedyncze arkusze). Wybrałam papier z ptaszkami, bo idealnie pasował do koncepcji radosnych dekoracji.  Przygotowałam również bawełnianą zieloną tasiemkę oraz klejącą taśmę dwustronną. Ptaszki wycięłam  i  ułożyłam na wstążce. Przygotowałam wąskie paski taśmy dwustronnej i przykleiłam ptaszki do taśmy. Girlandę można powiesić na ścianie lub przywiązać do żyrandola. Papier jest dwustronny, więc z tyłu girlanda wygląda równie atrakcyjnie.

wielkanocne dekoracjewielkanocne dekoracje


2. Słomki

Pomysł nie tylko dla dzieci, choć to o nich myślałam, kupując pompony. Potrzebne są słomki do napojów i kolorowe, puchate kulki. Tak jak w  przypadku ptaszków, podkleiłam pompony taśmą dwustronną i przykleiłam do słomek. Taśmę trzeba dobrze wcisnąć w pompony, aby całość była stabilna. Można również wykorzystać pistolet klejowy lub klej w płynie. To dość nietypowe wielkanocne dekoracje, ale zapewniam, że dzieci będą zachwycone. Nie wszystko musi być takie poważne : )

wielkanocne dekoracje


3. Zajączki

Na kolorowym filcu odrysowałam kształt prostokąta z uszami. Warto przygotować papierowy wzór, aby wszystkie dekoracje miały te same wymiary. Wycięłam i skleiłam końce prostokąta, tworząc rulon. Zamiast kleju można wykorzystać igłę i nitkę. Do środka włożyłam jajko i  dokleiłam zabawne oczka.  Wszystkie materiały kupiłam w Empiku, w dziale art&craft. Filc kosztuje 4,99 zł i można z niego wykonać kilkanaście osłonek na jajka. Oczka można również narysować flamastrem.

wielkanocne dekoracjewielkanocne dekoracje


4. Pudełka

Lubię dawać małe prezenty i świąteczne spotkania świetnie do tego pasują.  Na talerzach ułożyłam pastelowe pudełeczka (6 szt. kupiłam za 9,99 zł) i  ukryłam w nich domowe ciasteczka. Do pudełek dokleiłam pompony i przywiązałam tasiemki. Kolorystycznie pasują do girlandy  i  słomek.

wielkanocne dekoracje


5. Pisanki

Przedstawiam dwa proste sposoby na piękne pisanki. Pierwszy to doklejenie bawełnianej tasiemki. Jeden pasek i  pisanka gotowa.  Drugi to wykorzystanie konfetti. Małe kółeczka smarujemy klejem  (warto skorzystać z wąskiego pędzelka) i przyklejamy do jajek.

wielkanocne dekoracjewielkanocne dekoracjewielkanocne dekoracjewielkanocne dekoracje


Wpis powstał przy współpracy logo empik


Kochani, mam nadzieję, że namówiłam Was na małe, wielkanocne DIY. Pomysły są proste i łatwe do wykonania. Nie wymagają zbyt wielu materiałów i można je swobodnie modyfikować. Koniecznie dajcie znać, która z propozycji podoba się Wam najbardziej! Jeśli macie ciekawe pomysły na wielkanocne dekoracje, wrzucajcie linki w komentarzach.

Wesołych!

Hania