Strona główna » Potwory do szafy

Potwory do szafy

by HAART
potwory do szafy, gra dla dzieci, granna

„Potwory do szafy” to jedna z moich ulubionych gier dla dzieci. Przede wszystkim dlatego, że porusza temat, który wcześniej czy później pojawia się w  życiu każdego dziecka. Potwory, duchy, cienie… Zaczyna się niewinnie „Mamo zaczekasz aż zasnę”, „Mogę z wami spać”, „Tam jest ciemno”, a w wielu przypadkach przechodzi w poważny problem z zasypianiem.

Potwory do szafy

potwory do szafy granna instrukcja

Jakiś czas temu opisałam naszą próbę oswajania „strachów” (patrz wpis Jak polubić potwory). Pokazywałam Szymkowi, że zwierzęta, które uznawane są za nieprzyjemne lub straszne, mogą być cudownymi przyjaciółmi (przynajmniej te papierowe). Gra „Potwory do szafy” to podobna próba oswajania tematu. Kolorowe karty ze świetnymi rysunkami, dobrze skrojone pudełko udające szafę i kilka opcji trudności gry. Wszystkie te elementy wpływają na dobą ocenę gry. Naszą ocenę 🙂

Cena

Ceny kształtują się od 22 zł do nawet 30 zł. Wszystko zależy od miejsca zakupu.

Wiek

Gra jest przeznaczona dla dzieci od 3 lat. Jest kilka wersji trudności więc młodsze i starsze dzieci będą zainteresowane. Szymek zaczął zabawę mając 3,5 roku, a obecnie (jako prawie 5 latek) również jest nią zainteresowany. To cenna informacja, ponieważ gra niejako „rośnie” wraz z graczami.

Skład

  • 21 kart potworów;
  • 10 żetonów zabawek;
  • 2 żetony Łowców Doskonałych;
  • 3 części potwora Zębogona;
  • szafa;
  • instrukcja;

Potwory do szafy – instrukcja

Na stronie producenta znajduje się dokładna instrukcja. Jeśli zgubisz dołączoną do pudełka z grą, zawsze możesz skorzystać z tego linku.

potwory do szafy, gra dla dzieci, granna

Zazwyczaj bawimy się w swoją / autorską wersję gry. Układamy na środku, w stosie, przetasowane karty. Wokół nich układamy małe kartoniki. Wszystkie elementy tak, aby nie było widać obrazków. Odkrywamy jedną dużą kartę i szukamy wśród małych kartoników takiego samego obrazka. Gdy nam się uda, wrzucamy potwora do szafy. Wymyślamy imiona, ćwiczymy zapamiętywanie i koncentrację.

potwory do szafy gra planszowa dla małych dzieci, granna

Szukając prezentów na Dzień Dziecka, pamiętajcie o grze „Potwory do szafy”! Jetem pewna, że dzieciaki będą zadowolone. My ją uwielbiamy.

Jakie gry lubią Wasze dzieci?

5 1 głos
Oceń wpis:

Podobne

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ania
Ania
9 lat

Wyglada ciekawie. Muszę poszukac

Paweł
Paweł
9 lat

No dzień dziecka coraz bliżej. Jest trochę gier planszowych na rynku więc coś się wybierze.

najlepszegrymmorpg
najlepszegrymmorpg
4 lat

Takie gry to ja uwielbiam kupować moim synom! Bez dwóch zdań bardzo dobra rzecz!

3
0
Ciekawy wpis? Dodaj swój komentarz.x