Strona główna » DIY kalendarz adwentowy – zamów zestaw!

DIY kalendarz adwentowy – zamów zestaw!

by HAART
diy kalendarz adwentowy

Najwyższy czas na kalendarz adwentowy DIY. W tym roku przygotowałam film, pokazujący krok po kroku wszystkie etapy tworzenia. Bazą kalendarza jest drewniana obręcz, a lampki dodają świątecznego klimatu. Wszystkie materiały możesz skompletować samodzielnie lub zamówić gotowy zestaw w sklepie HAART. Prosiliście o to od dawna i cieszę się, że wreszcie zrealizowałam ten pomysł. Wszystko w jednej paczce, z opisem i szablonami, a na deser film DIY.

Zamów BOX z materiałami i szablonami!

BOX zawiera wszystkie potrzebne materiały: drewnianą obręcz, lampki, torebki, szablony cyferek i dekoracji, klej, wstążki, sznurki i dodatki. Potrzebujesz jedynie zielonych gałązek do dekoracji, nożyczek i mini prezentów, które włożysz do torebek.

diy kalendarz adwentowy

Co dokładnie zawiera zestaw?

  • drewnianą obręcz o średnicy ok. 20 cm
  • 17 torebek na prezenty
  • 2 kolorowe serwetki, z których wykonamy sakiewki
  • 3 serwetki ażurowe o średnicy 10 cm
  • biały i czerwony filc do wycięcia dekoracji
  • zieloną bibułę
  • białą włóczkę do powieszenia torebek i sakiewek
  • złoty cienki sznurek
  • satynowe wstążeczki (białą, czerwoną i w kropki)
  • szeroką wstążkę do zawiązania kokardy
  • klej Magic z aplikatorem
  • szablon cyferek
  • szablon dekoracji
  • lampki z 20 punktami świetlnymi

Zobacz film!

Od razu wrzucam film, bo tak będzie najprościej. Niżej znajdziesz dokładny opis wszystkich etapów i sam wybierz czy wolisz czytać czy oglądać.

DIY kalendarz adwentowy

Bazą kalendarza będzie drewniana obręcz o średnicy ok. 20 cm. Do niej przywiążemy sznureczki z torebkami, zawiesimy lampki, a na koniec przywiążemy zielone gałązki. To może być świerk, sosna lub sztuczna dekoracja. Jeśli macie ogródek z iglastymi roślinami, to wystarczy odciąć niewielką gałązkę. Jeśli nie macie takiej możliwości, to warto odwiedzić kwiaciarnię i kupić jedną lub dwie gałązki.

diy kalendarz adwentowy

Zaczynamy od wycięcia świątecznych wzorów  z szablonu. Będą potrzebne do odrysowania kształtów na filcu. Oczywiście możecie samodzielnie wykonać szablon lub od razu wycinać kształt choinki, gwiazdki czy prezentu.

śnieżynka diy

Papierowe wzory układamy na białym lub czerwonym filcu i ołówkiem zaznaczamy krawędzie. Na białym filcu ołówek będzie bardzo dobrze widoczny, natomiast na czerwonym musimy przyciskać nieco mocniej lub każdą linię kilkukrotnie powtórzyć.

Czapka Mikołaja diy

Następnie wycinamy kształty. Warto wybrać małe i precyzyjne nożyczki, aby wzory wyglądały estetycznie. Filc jest bardzo fajnym i plastycznym materiałem. Jeśli jednak nie macie do niego dostępu, to wzory można wyciąć z kolorowego kartonu.

Szablon cyferek

W między czasie przygotuj cyferki. Szablon cyferek znajdziesz w moim zestawie . Możesz również cyferki napisać ręcznie na kolorowej kartce, wyciąć i przykleić na torebki.

Ozdabianie torebek

Zaczynamy ozdabianie torebek. Założenie jest takie, aby każda z 24 torebek była nieco inna.

Na pierwszej przyklejamy ażurową papierową serwetkę, czerwoną choinkę i cyferkę. Klej nakładamy na krawędziach serwetki i dużo więcej na filcowej choince. Na kolejną przyklejamy prostokąt z zielonej bibuły, cyferki oraz świąteczną czapkę. Czapka składa się z dwóch elementów, bo zestawienie czerwonej bazy i białej obwódki idealnie pasuje. Teraz świąteczny wianek czyli obręcz z czerwonego filcu i kokarda.

Każda torebka powinna być nieco inna, więc baw się wzorami i dodatkami. Na filmie zobaczysz sporo różnych wersji torebek. Oczywiście wzory można miksować, przestawiać i dokładać dodatkowe elementy. Po kilku torebkach z pewnością wpadniesz na jakiś inny, oryginalny pomysł. Nie przejmuj się plamami kleju na papierowych elementów, bo po wyschnięciu klej będzie zupełnie niewidoczny.

kalendarz adwentowy
torebki diy kalendarz adwentowy

Czas na pakowanie prezentów

Do środka wrzucamy smakołyk i ściskamy górę torebki. Trzeba ją trochę wyprostować, aby dekoracje były dobrze widoczne.

pakowanie kalendarza adwentowego

Następnie do 20 cm wstążki przywiązujemy włóczkę lub sznurek. Przesuwamy supełek na środek i takim zestawem związujemy torebkę. Możemy zawiązać kokardę lub  jeśli wstążką jest krótsza zostawić tylko supełek. Sznureczki powinny mieć różną długość, od 10 cm do 1 m, bo torebki powinny wisieć na różnych wysokościach.

wiązanie torebek kalendarza świątecznego

W ten sposób pakujemy wszystkie prezenty. Zamiast czekoladek, cukierków lub innych słodyczy, do torebek można włożyć zadania na 24 dni grudnia, cytaty lub inne małe elementy, które sprawią przyjemność domownikom.

kalendarz świąteczny diy

Jak zrobić sakiewki z serwetek?

8 ostatnich torebek zrobimy z serwetek. Serwetkę przecinamy na cztery części. Wystarczy odciąć dwie krawędzie. Na środku każdego z nich układamy prezent i ściągamy rogi, aby utworzyć mini sakiewkę.

kalendarza świąteczny diy

W cyferkach robimy dziurkę nożyczkami i nawlekamy na złoty sznurek. Następnie związujemy sakiewkę.

kalendarz adwentowy diy

Długi sznurek można zawiązać na koniec pomagając sobie nożyczkami lub tak jak przy torebkach od razu przywiązywać go do złotego sznurka. Reasumując powinniśmy przygotować 8 sakiewek i 16 torebek.

kalendarz adwentowy

Mocowanie torebek i sakiewek

Do drewnianej obręczy przywiązujemy kawałek sznurka, dzięki któremu będziemy mogli powiesić kalendarz na haczyku, wieszaku czy nawet gałce meblowej.

diy kalendarza adwentowy

Następnie do obręczy przywiązujemy sznurki z torebkami i sakiewkami. Najlepiej zacząć od torebek, a potem uzupełnić sakiewkami. Torebki wieszamy na różnej wysokości. Dzięki temu wszystkie będą widoczne. Zawiązujemy na supełek i odcinamy nadmiar sznurka. Nie martwcie się, że supełki są widoczne. Zasłonimy je na koniec zielonymi gałązkami.

kalendarz adwentowy Hania Kozłowska

Zielona dekoracja i lampki

Po zawieszeniu wszystkich torebek, montujemy lampki. Wybrałam krótki sznur z 20 punktami świetlnymi. Końcówkę z bateriami przekładamy na tył kalendarza i zawiązujemy na supeł. Trzeba to zrobić delikatnie i ukryć cały mechanizm za torebkami.

Na koniec zostały gałązki. Odcinamy kilka krótkich fragmentów sznurka i przywiązujemy gałązki. Warto chociaż jedną gałązkę przełożyć na drugą stronę obręczy, bo ten prosty zabieg usztywni całą konstrukcję i ułatwi wiązanie.  Dodatkowo sznurkami przywiązujemy w kilku miejscach.

DIY kalendarza adwentowy

Wisienką na torcie jest duża czerwona kokarda. Zawiązujemy i przywiązujemy sznurkiem jak pozostałe elementy. 

diy kalendarz adwentowy HAART

DIY kalendarz adwentowy gotowy!

Kalendarz gotowy! Świetnie wygląda, lampki robią klimat, a w całym domu pachnie świętami. Efekty zapachowe zawdzięczamy sosnowym gałązkom i dlatego zachęcam do wykorzystania żywych roślin.

Pamiętajcie, że wszystkie materiały wraz z szablonami możesz zamówić z dostawą do domu BOX DIY kalendarza adwentowy to spora oszczędność czasu.

sklep haart diy kalendarz adwentowy

Pamiętaj o komentarzu i dzwoneczku na YouTube, aby być na bieżąco z filmami. Koniecznie pochwal się swoim kalendarzem. Wystarczy, że oznaczycie mnie na zdjęciu lub wrzucicie zdjęcie w prywatnej widomości. Na pewno odpowiem!

5 2 głosów
Oceń wpis:

Podobne

Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Asia
Asia
2 lat

Piękny kalendarz. My na razie wkładamy słodycze do kalendarza. Jak dzieci będą większe pomyślimy o czymś innym.

Krystyna
Krystyna
2 lat

Nigdy nie robiłam kalendarza. Zazwyczaj kupuje jakiś gotowy, ale ten wygłada fajnie.

kowala
kowala
2 lat

Wygląda pieknie.

Aleksandra
Aleksandra
2 lat

Pomysł bardzo mi się podoba 🙂

6
0
Ciekawy wpis? Dodaj swój komentarz.x